Blog

Google ADS Reklam Zaman Planlaması

Google ADS Reklam Zaman Planlaması nedir ve nasıl uygulanır?

Reklamlarınızın ne zaman aktif olup ne zaman kapanacağını otomatik olarak ayarladığınız bir Google ADS özelliğidir. Oldukça etkili olduğunu düşündüğüm reklam zaman planlaması göz ardı edilemeyecek optimizasyonların başında gelmektedir.

Hedef kitlenizin en fazla ne zaman aktif olduğunu analiz etmelisin. Bunun için hedef kitleni çok iyi tanımalı onların hangi günlerde ve saatlerde aktif olacağını çok iyi bilmelisin.

Reklam zaman planlaması hesabınızın saat dilimine göre ayarlanmaktadır. Hedef kitlenizin saat dilimine göre ayarlanmamaktadır. Hedef kitlesi farklı saat diliminde bulunan dijital pazarlamacılar için oldukça önemli olduğunu düşünüyorum.

Sadece belirli saat ve günleri ayarlamakla kalmaz aynı zamanda teklifinizi yükseltip azaltabilirsiniz. Hedef kitlenizin en aktif olduğu saat aralıklarında rakiplerinizin bir adım önüne geçmek için günün belirli saatlerinde teklifinizi artırabilir veya azaltabilirsiniz.

Her işletme kendi reklam zaman planlamasını yapmalı ve reklamlarını minimum maliyet ile maksimum verime dönüştürmelidir. Hedef kitlenizin en aktif olduğu zamanları geçmiş reklam performanslarınızı kontrol ederek tespit edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir