Blog

Google ADS Reklamların Sonuç Vermiyor Mu? 

O zaman kötü giden reklamlar için yapman gerekenler

Bütçenin çok düşük olmadığından emin olmalısın. Çok bütçe harcamamak için reklam bütçeni kısıtlı tutarsan rakiplerinin gerisinde kalabilirsin. Unutma reklam çalışması yapan tek kişi sen değilsin.

Anahtar kelimelerinin aranma hacimlerini anahtar kelime planlayıcısından kontrol etmelisin. Araçlar ve Ayarlar sekmesinden Anahtar Kelime Planlayıcısına girerek anahtar kelimelerinin aranma hacimlerini tekrar gözden geçirmelisin. Aranma hacmi çok düşük olan kelimelerin reklamlarının performansını olumsuz etkileyecektir.

Teklif stratejini tekrar gözden geçirmelisin. Reklam verme amacına en uygun teklif stratejini belirlemelisin. Tavsiye olarak en başta anahtar kelime maliyetlerini göz önünde bulundurarak manuel tıklama başına maliyet stratejisi ile başlayabilir. Daha sonra ortalama bir maliyet ile devam edebilirsin.

Reklam metinlerinde kitlenin dikkatini çekecek cümleler kullanmaya özen göstermelisin. Her sektörün farklı dikkat çekici cümleleri vardır. Bunun için özel bir liste hazırlamalı ve bunları reklamlarında düzenli olarak kullanmalısın.

Unutma reklamlarını ihmal etmemeli günlük onları kontrol etmelisin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir