Blog

Sıfırdan Nasıl Reklam Veriyoruz?

Sıfırdan Nasıl Reklam Veriyoruz? toptan ve perakende satış yapan markamıza Instagram reklamları ile sıfırdan satışlarını nasıl artırıyoruz.

UNUTMAYIN REKLAM SÜRECİ UZUN BİR SÜREÇTİR. SABIR VE İSTİKRAR İSTER…

Eşarp ve şal üretimi yapan aynı zamanda toptan ve perakende satış yapan bir markamız için Instagram reklamlarında neler yaptık küçük bir örnek vermek istiyorum. Anlaşmayı sağladıktan sonra ilk işimiz, Instagram sayfalarının bot takipçisi olup olmadığını kontrol etmekti. Bot takipçileri bulunca yeni bir sayfa açtık. Etkili ve anlaşılır bir biografi hazırlayıp reklamlara başladık. Sıfırdan Nasıl Reklam Veriyoruz? Reklam sürecinde ilk hedefimiz Instagram sayfamıza ilgili kitlenin gelmesini ve etkileşime girmelerini sağlamaktı. Daha açık bir şekilde algoritmaya kitlemizi tanımamız lazım.

Sıfırdan Nasıl Reklam Veriyoruz?

7 – 10 gün arasında özel hedef kitle ve benzer hedef kitle oluşturacak kadar data elde ettik. Ardından farklı kreatifleri test ederek kitlemizin en çok dikkatini çeken formatı keşfettik. Tüm bu süreçler marka sahibi ile paylaşılarak açık ve anlaşılır bir şekilde ilerletiliyor. Unutmayın marka sahipleri paralarının nereye ve ne kadar harcandığını bilmek isteyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir